Military Fitness to koncepcja treningu fizycznego i mentalnego stosowana w szkoleniu wojskowym, na której oparty jest trening na turnusach SFbootcamp. Military fitness to trening fizyczny i nie mniej ważny trening mentalny. W jęz. angielskim ta koncepcja jest określona jako „strong body – strong mind” czyli „silne ciało – silny umysł”.

Jest to podstawowa różnica między Military fitness a cywilnymi formami treningu fizycznego spotykanymi na siłowniach czy klubach fitness. W cywilnych formach treningu fizycznego ćwiczący skupiają się głównie na rozwoju fizycznym względem wybranego celu (zrzucenie wagi, zbudowanie sylwetki, siły, wytrzymałości itd.). W koncepcji treningu wojskowego Military fitness akcenty są rozłożone równomiernie na rozwój sprawności fizycznej jak i kształtowanie silnego charakteru, który potrafi wyznaczać cele i je osiągać. Military fitness zawiera w sobie praktycznie wszystkie rodzaje treningów. Military fitness najkrócej można opisać jako funkcjonalny trening cross, co sprawia, że większość naszych ćwiczeń angażuje całe ciało i wszystkie grupy mięśniowe co przekłada się na dużą ilość spalonych kalorii.

Na turnusach odchudzająco – kondycyjnych SFbootcamp dużo czasu poświęcamy również na trening mentalny poprzez sesje i wykłady o motywacji. Motywacji można się nauczyć i nauczenie jej naszych uczestników jest jednym z celów naszych turnusów. Jako instruktorzy wojskowi z dużym doświadczeniem wiemy jak motywować i wydobywać z uczestników to co najlepsze, żeby mogli osiągać swoje cele. Obecność psychologa w naszym zespole gwarantuje że trening fizyczny jak i motywacja mentalna są dla nas jednakowo ważne.

Military fitness to nowoczesne i unikalne metody szkolenia wojskowego stosowane w najlepszych jednostkach świata. Na turnusach SFbootcamp są one dostępne dla Ciebie. Warto zaznaczyć, że popularne formy treningowe jak Cross Training czy CrossFit wywodzą się właśnie z treningu wojskowego Military fitness – nie odwrotnie.

Treningu jaki oferujemy Tobie na naszych turnusach nie znajdziesz w ofertach siłowni czy klubów fitness.