Motywacja i inspiracja to dwie najbardziej niedoceniane rzeczy w świecie.

Motywacja do treningu to niezwykle ważna sprawa od której właściwie wszystko się zaczyna. Przytłaczająca większość ludzi dlatego porzuca trening, gdyż tracą motywację do ćwiczeń i odmiany swego życia na lepsze. Poza tym zwykle nie mają skąd jej czerpać lub nie wiedzą jak to robić. Dlatego motywację na naszych obozach bootcamp fitness uważamy za niezwykle istotną rzecz, nad którą należy pracować. Krótko mówiąc, bez motywacji nie ma treningu ani chęci poprawy swojego życia. Dlatego też w centrum naszego programu treningowego SFbootcamp leży twierdzenie, że wszystko zaczyna się od motywacji. A do motywacji prowadzi inspiracja. O różnicy i korelacji między inspiracją o motywacją przeczytasz tutaj: https://psychologiasportu.pl/4f-zacznijwytrwaj/

Motywacja do treningu

Pokrótce, motywacja i jej nauka w naszym programie treningowym SFbootcamp zawiera 4 podstawowe elementy: 1. Realny cel; 2. Dobry plan treningowy: 3. Lista korzyści z treningu: 4. Dobrze dopasowana dyscyplina/rodzaj treningu. Ten ostatni element jest szczególnie ważny, gdyż aktywność fizyczna powinna być zgodna z Twoimi upodobaniami i przynosić przyjemność.

Natomiast podstawowym czynnikiem zewnętrznym, który warto wykorzystać do motywacji, jest odpowiednie towarzystwo do treningu. Dobierz ludzi którzy lubią ćwiczyć i z którymi Ty lubisz ćwiczyć. Takich ludzi znajdziesz właśnie na naszych obozach treningowych SFbootcamp. Wzajemna motywacja i wsparcie bywa nieocenione. O motywacji w psychologii sportu przeczytaj więcej tutaj: https://psychologiasportu.pl/spadek-motywacji-do-treningu/

Motywacja to chęć zrobienia czegoś. Chęć do treningu i do podjęcia wyzwań. W potocznym rozumieniu istnieje przekonanie, że motywację trzeba zawsze czerpać z zewnątrz. Niewielu ludzi wie, że motywacji można się nauczyć. W szkoleniu wojsk specjalnych bardzo duży nacisk kładzie się właśnie na nauczenie motywacji. Wyczerpany wielodniowymi działaniami żołnierz musi odnaleźć w sobie motywację, by postawić kolejny krok i ukończyć zadanie. Na obozach SFbootcamp chcemy przenieść tę motywację na Twoje życie. Jeśli złapiesz motywację do treningu i przekraczania własnych ograniczeń będzie to miało wpływ na całe Twoje życie. W skrócie: „zacznij” – to inspiracja, „wytrwaj” – to motywacja.

Na turnusach SFbootcamp chcemy nauczyć Cię motywacji. Chcemy pokazać Tobie, że potrafisz więcej niż Ci się wydaje. Nieważne czy Twoim celem jest zrzucenie nadmiaru kilogramów czy poprawa kondycji. Od nas wyjedziesz z przekonaniem że możesz zrealizować ten cel, jak i inne cele, które sobie postawisz w życiu. Kierujemy się zasadą że „Człowiek ma w sobie wszystko co potrzeba do szczęścia. Musi to jedynie odkryć”. Na turnusach SFbootcamp pomożemy Ci odkryć Twoje mocne strony. Jest ich więcej niż myślisz.

„Człowiek ma w sobie wszystko co potrzeba do szczęścia. Musi to jedynie odkryć”