Trening Bootcamp to koncepcja treningu fizycznego i mentalnego stosowana w szkoleniu wojskowym. Na niej opieramy trening na turnusach SFbootcamp. Wojskowy trening fizyczny bootcamp to trening fizyczny i równie ważny trening mentalny. W jęz. angielskim ta koncepcja jest określona jako „strong body – strong mind” czyli „silne ciało – silny umysł”.

Jeśli na dźwięk słowa bootcamp pierwsze co myślisz to „bootcamp co to” to przeczytaj dalej. Bootcamp to unikalna metoda treningu wojskowego. Teraz jest ona dostępna również dla Ciebie. Słowo bootcamp w j. ang. oznacza szkolenie podstawowe żołnierzy. Obóz treningowy dla rekrutów. W świecie cywilnym bootcamp to trening dla wszystkich oparty na metodyce i elementach wojskowego treningu fizycznego. Trening bootcamp różni się od cywilnych form treningu fizycznego spotykanymi na siłowniach czy w klubach fitness. W cywilnych formach treningu ćwiczący skupiają się głównie na rozwoju fizycznym względem wybranego celu (zrzucenie wagi, zbudowanie sylwetki, siły, wytrzymałości itd.). W koncepcji treningu wojskowego akcenty są rozłożone równomiernie na rozwój sprawności fizycznej jak i kształtowanie silnego charakteru. Silny charakter potrafi wyznaczać cele i je osiągać.

Wojskowy trening fizyczny jest treningiem najbardziej przekrojowym i kształtuje wszystkie elementy sprawności fizycznej. 

Zobacz test sprawności fizycznej US Army jako przykład funkcjonalnego treningu przekrojowego czyli treningu cross. https://www.youtube.com/watch?v=fNgXJAZriwg Taki trening kształtuje wszystkie elementy sprawności fizycznej i jest doskonałym przykładem FT czyli functional training – trening funkcjonalny.

Wojskowy trening fizyczny na naszych turnusach bootcamp najkrócej można opisać jako funkcjonalny trening cross. Oznacza to, że większość naszych ćwiczeń angażuje całe ciało i wszystkie grupy mięśniowe co przekłada się na dużą ilość spalonych kalorii. Zawiera w sobie wszystkie rodzaje aktywności treningowych. Warto wspomnieć tu o zupełnie nieznanym poza wojskiem HIFT czyli high intensity functional training.

Na turnusach odchudzająco – kondycyjnych SFbootcamp dużo czasu poświęcamy również na trening mentalny. Motywacji można się nauczyć i nauczenie jej naszych uczestników jest jednym z celów naszych turnusów. Jako instruktorzy wojskowi z dużym doświadczeniem wiemy jak motywować i wydobywać z uczestników to co najlepsze, żeby mogli osiągać swoje cele. Trening fizyczny jak i motywacja mentalna są dla nas jednakowo ważne. Nasze obozy bootcamp mają na celu zmotywowanie Ciebie byś po obozach dalej kontynuował trening i Twoją transformację.

Turnusy SFbootcamp to nowoczesne i unikalne metody wojskowego szkolenia fizycznego stosowane w najlepszych jednostkach świata. Na turnusach SFbootcamp są one dostępne dla Ciebie. Warto zaznaczyć, że popularne formy treningowe jak Cross Training czy CrossFit wywodzą się właśnie z treningu wojskowego – nie odwrotnie.

Treningu jaki oferujemy Tobie na naszych turnusach nie znajdziesz w ofertach siłowni czy klubów fitness.