Trening Bootcamp to koncepcja treningu fizycznego i mentalnego stosowana w szkoleniu wojskowym. Na niej opieramy trening na turnusach SFbootcamp. Wojskowy trening fizyczny bootcamp to trening fizyczny i równie ważny trening mentalny. W jęz. angielskim ta koncepcja jest określona jako „strong body – strong mind” czyli „silne ciało – silny umysł”.

Wszechstronny trening cross

Jeśli na dźwięk słowa bootcamp pierwsze co myślisz to „bootcamp co to” to przeczytaj dalej. Bootcamp to unikalna metoda treningu wojskowego przeniesiona do świata cywilnego. Teraz jest ona dostępna również dla Ciebie. Słowo bootcamp w j. ang. oznacza szkolenie podstawowe żołnierzy. Obóz treningowy dla rekrutów. W świecie cywilnym bootcamp to trening dla wszystkich oparty na metodyce i elementach wojskowego treningu fizycznego. Trening bootcamp różni się od cywilnych form treningu fizycznego spotykanymi na siłowniach czy w klubach fitness. W cywilnym świecie najbardziej dominującą formą treningu fizycznego jest po prostu trening na siłowni lub bieganie. Zwykle ćwiczący skupiają się na zbudowaniu masy mięśniowej, sylwetki lub/i zrzuceniu wagi. Jest to jak najbardziej pozytywny aspekt, ale wąski na tle pełnego spektrum sprawności fizycznej. Niemniej jednak lepszy jakikolwiek trening niż żaden, dlatego każda forma treningu fizycznego jest lepsza niż brak treningu. W koncepcji treningu wojskowego akcenty są rozłożone równomiernie na wszechstronny rozwój sprawności fizycznej jak i kształtowanie silnego charakteru. O elementach sprawności fizycznej możesz przeczytać tutaj: https://sfbootcamp.pl/bootcamp-fitness/

Wojskowy trening fizyczny jest treningiem najbardziej przekrojowym i kształtuje wszystkie elementy sprawności fizycznej. 

Zobacz test sprawności fizycznej US Army jako przykład funkcjonalnego treningu przekrojowego czyli treningu cross. https://www.youtube.com/watch?v=fNgXJAZriwg Taki trening kształtuje wszystkie elementy sprawności fizycznej i jest doskonałym przykładem FT czyli functional training – trening funkcjonalny.

Wojskowy trening fizyczny na naszych turnusach bootcamp najkrócej można opisać jako funkcjonalny trening cross – trening wszechstronny, kształtujący wszystkie elementy sprawności fizycznej. Oznacza to, że większość naszych ćwiczeń angażuje całe ciało i wszystkie grupy mięśniowe, co przekłada się na dużą ilość spalonych kalorii, a ponadto zawiera w sobie wszystkie rodzaje aktywności treningowych. Taki trening pomoże Tobie uzyskać wszechstronnie wysportowane i silne ciało, które będzie Twoim atutem a nie obciążeniem.

Motywacja do treningu

Na turnusach odchudzająco – kondycyjnych SFbootcamp dużo czasu poświęcamy również na trening mentalny. Motywacji można się nauczyć i nauczenie jej naszych uczestników jest jednym z celów naszych turnusów. Jako instruktorzy wojskowi z dużym doświadczeniem wiemy jak motywować i wydobywać z uczestników to co najlepsze, żeby mogli osiągać swoje cele. Trening fizyczny jak i motywacja mentalna są dla nas jednakowo ważne. Nasze obozy bootcamp mają na celu zmotywowanie Ciebie byś po obozach dalej kontynuował trening i Twoją transformację. O motywacji do treningu i w życiu przeczytaj więcej pod tym linkiem: https://sfbootcamp.pl/motywacja/

Turnusy SFbootcamp to nowoczesne i unikalne metody wojskowego treningu fizycznego stosowane w najlepszych jednostkach świata. Na turnusach SFbootcamp są one dostępne dla Ciebie. Warto zaznaczyć, że popularne formy treningowe jak Cross Training czy CrossFit wywodzą się właśnie z treningu wojskowego – nie odwrotnie.

Treningu jaki oferujemy Tobie na naszych turnusach nie znajdziesz w ofertach siłowni czy klubów fitness.