Trening po 40-tce – Druga młodość

Nasz program Trening po 40-tce kierujemy do wszystkich osób 40+.

Jeśli nigdy nie ćwiczyłeś lub ćwiczyłeś w młodości, ale utraciłeś swoją sprawność, to nasz program jest dla Ciebie. Możesz mieć świetną formę w wieku 40, 50 czy 60 lat. Wiek to tylko liczba. Tak naprawdę wszystko jest w Twojej głowie i mięśniach. Pomożemy to Tobie wydobyć i poczuć drugą młodość. Nasz program jest dostosowany do fizjologii i możliwości treningowych osób 40+.

Mając 40+ wciąż możesz trenować i osiągać świetne rezultaty przez długie lata. Nauczymy Cię jak trenować stosownie do Twojego wieku i sprawności fizycznej.

W mediach coraz częściej widzimy światowej klasy sportowców, którzy w okolicach 40 roku życia zyskują drugą młodość i osiągają szczyty swoich możliwości. Jest to szczególnie widoczne w sportach walki, w sportach wytrzymałościowych i w piłce nożnej. Mitem jest również twierdzenie, że osoby 40+ są bardziej narażone na kontuzje. To nie wiek jest przyczyną kontuzji tylko niedostosowanie treningu do swoich możliwości, aktualnego stanu zdrowia oraz zbyt szybkie forsowanie postępu treningowego. Dostosowując trening do swoich możliwości i zachowując właściwe tempo progresu treningowego można trenować bez kontuzji całe życie, aż do późnej starości. Warto też zauważyć że osoby 40+ mają bardzo duży atut w swoim ręku, którego zwykle nie posiadają osoby młodsze. Jest to dojrzałość psychiczna. Przekładając to na trening fizyczny daje to większą systematyczność, właściwą ocenę swojej formy, uważniejsze słuchanie własnego ciała oraz odpowiednie dobranie wyzwań treningowych. Dzięki temu unikamy kontuzji i posiadamy dużą satysfakcję z treningu i własnych postępów.

Profilaktyka chorób związanych z wiekiem

Aktywność fizyczna po 40 roku życia jest najlepszą profilaktyką na choroby starości. Aktywność ruchowa jest najważniejszym czynnikiem w zapobieganiu niepełnosprawności w starszym wieku. Jest uniwersalnym lekiem w profilaktyce i leczeniu chorób istotnie związanych z wiekiem. Zobacz związane z tym badania: https://www.mp.pl/pacjent/dieta/sport/73803,aktywnosc-fizyczna-uosob-wpodeszlym-wieku

Nie czekaj więc tylko zacznij dbać o swoją formę już teraz. Nigdy nie jest za późno. Sami jesteśmy po 40 i doskonale wiemy jak trenować w tym wieku, osiągając świetne rezultaty i jak pomóc Tobie. Zobacz naszą ofertę dla osób 40+ https://sfbootcamp.pl/bootcamp-po-40-tce/